استاپدکتومی و استاپدوتومی لیزری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

استاپدکتومی به معنای برداشت صفحه استخوانچه رکابی در گوش میانی و جایگزینی آن به کمک یک پروتز مصنوعی است. در مقابل، در روش استاپدوتومی، درون استخوان رکابی سوراخ می شود تا انتشار صورت به ناحیه حلزونی گوش را بهبود ببخشد. سوراخ های استخوان رکابی با مته های مکانیکی مینیاتوری یا با لیزرهای مناسب ایجاد می شوند.


استاپدکتومی لیزری


استاپدوتومی لیزری

استاپدوتومی لیزری، جراحی با حداقل حالت تهاجمی و روشی غیر تماسی است که می تواند جایگزین مناسبی برای دریل های مکانیکی متداول باشد. توان بالای لیزر سبب می شود تا افزایش بیش از حد دمای لنف پیرامونی و فشار درون ناحیه حلزونی گوش داخلی دو فاکتور محدود کننده باشند. برای غلبه بر این مشکلات کافی است تا شاریدگی (چگالی انرژی) لیزر کمتر از یک مقدار آستانه باشد. به این ترتیب، دمای استخوانچه رکابی کمتر از 5 درجه سانتیگراد افزایش می یابد که در لنف پیرامونی قابل اغماض است. همچنین، فشار ناشی از این لیزرها کمتر از بیشینه فشار صوتی قابل تحمل در گوش است.

۲ دیدگاه دربارهٔ «استاپدکتومی و استاپدوتومی لیزری»

 1. جهت ثبت نام در دوره ی آموزشی کاربرد لیزر در پزشکی تاریخ ۱۴ آذر به این سایت مراجعه کرده ام.

  1. سلام

   زمان برگزاری کارگاه ۲۰ آذر ماه ۹۸ است و شما می توانید از قسمت دوره های آموزشی، با پر کردن فرم درخواست، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید.

   لینک مستقیم:

   https://laserpezeshki.com/course/%d8%af%d9%88%d8%b1%d9%87-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%86%d9%88%db%8c%d9%86-%d9%84%db%8c%d8%b2%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d9%be%d8%b2%d8%b4%da%a9%db%8c/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *